Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3
Dětský karneval 2024 - SRPŠ
4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23
Školní ples 2024 - SRPŠ
24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Obec a samospráva > Služby a správa > Odpad > Informace: Odkládání odpadu

Informace: Odkládání odpaduPřetrvávajícím problémem je nepořádek kolem sběrného stanoviště na tříděný odpad v centru obce.

Stále platí zákaz ukládání odpadu mimo určené nádoby, toto platí rovněž i pro okolí  popelnic a Sběrných míst.

V případě, že je některá nádoba naplněná, nelze ukládat odpad kolem ní. Vyčkejte až bude nádoba vyprázdněná (14 denní svoz) nebo odevzdejte zdarma odpad na sběrném dvoře.

Ukládání jakéhokoliv odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za který občanům hrozí pokuta do výše 50 000 Kč. Zároveň se jedná i  o přestupek proti veřejnému pořádku.

Další sběrné stanoviště tříděného odpadu je u SC Smilovice (vzdálenost cca 200 m).

Na tříděný odpad dostávají domácnosti prioritně ŽLUTÉ a MODRÉ pytle, které při naplnění odveze svozová firma a poskytuje i prázdné pytle.

Plastové láhve a obaly před odhozením do nádob zmačkejte, vejde se jich pak do nádob více.

Informace - ODKLÁDÁNÍ ODPADU - takto nééé.jpg

Příloha - vybraná ustanovení k přestupkům

Zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech

Zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích

Foto - negativní jevy (nepromačkané láhve, nepovolená skládka papíru)

Informace - ODKLÁDÁNÍ ODPADU -nepomačkané láhve.jpg Informace - ODKLÁDÁNÍ ODPADU -nepovolená skládka papíru.jpg

Publikováno dne:

  • Odpad nelze ukládat kolem sběrných nádob v centru obce v igelitových taškách, tento odpad musí být roztříděn a vhozen do sběrných nádob či dodávaných pytlů. V případě naplnění nádob na stanovišti v centru obce je možno odložit i na sběrné místo u Sportcentra. Prostor v okolí sběrných nádob bude monitorován. Za ukládání odpadu MIMO určené nádoby je možno uložit pokuty dle zákona 185/2001 Sb. o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve výši 50 tis. Kč.
  • Upozorňujeme všechny podnikatelské subjekty se sídlem v obci, na jejich zákonnou povinnost, že musí zajišťovat likvidaci odpadu ze své podnikatelské činnosti a to na základě smluvního vztahu s firmou zabývající se likvidací odpadu (např. musí mít druhou popelnici na odvoz a prokázat kontrolnímu orgánu i způsob třídění odpadu). K likvidaci odpadu z podnikání nelze používat odpadového systému pro občany.
  • Pro uložení BIO odpadu bude pro občany obce v jarních měsících znovu přistaven kontejner za hřbitovem. Do tohoto kontejneru je možno ukládat pouze povolený BIO odpad (viz piktogramy na kontejneru), neodkládejte tam už krabice a bedny atd.

Počasí

Čtvrtek Zataženo 10/6 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 9/6 °C
Sobota Zataženo 11/4 °C
Neděle Zataženo 12/4 °C