Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30
LETNÍ KINO
31 1
2 3 4 5 6 7 8
9
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
10
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
11
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
12
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
13
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
14
DEN OBCE SMILOVICE
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > POLICIE > Tiskové zprávy > Obchodní zástupkyně měla nezákonně dopomoci k získání peněz z úvěru …

Obchodní zástupkyně měla nezákonně dopomoci k získání peněz z úvěru …Ostrava 10. listopadu 2020

Obchodní zástupkyně měla nezákonně dopomoci k získání peněz z úvěru …

 V minulých dnech komisař z oddělení hospodářské kriminality ve Frýdku-Místku ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření 28leté ženě ze spáchání pomoci k přečinu úvěrového podvodu.

Důvodně podezřelé ženě je kladeno za vinu, že jako obchodní zástupkyně nebankovní společnosti měla dopomoci k získání finančního úvěru svému klientovi. Fiktivně měla uvést údaje jak o zaměstnavateli, tak o výdělku, přestože věděla, že je žadatel nezaměstnaný. Jako „odměnu za zprostředkování úvěru“ si měla říct o částku 2.000,- Kč. Nic nebránilo k vyplacení a žadatel odešel ze schůzky o 12.000,- Kč bohatší.

Vzhledem k tomu, že splátky úvěru řádně nehradil, společnost proti muži podala trestní oznámení. Žadateli (r. 1988) již bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu v měsíci srpnu 2020.

Nyní ženě za její jednání hrozí dvouletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

 

Čerpání důchodu i po smrti otce…

Dalším oznámením, kterým se policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Frýdku-Místku zabývali, bylo přijaté v polovině května 2020. Česká správa sociálního zabezpečení ústředí Praha učinila oznámení o skutečnostech, které nasvědčují, že by mohl být spáchán trestný čin v podobě čerpání starobního a vdovského důchodu u muže i po jeho smrti. To mělo proběhnout v polovině v roku 2018.

Kriminalisté celou skutečnost zaevidovali a ve věci zahájili trestní úkony. Podezřelou osobou se nakonec ukázal syn zemřelého (r. 1967). Po jeho výslechu se potvrdilo, že i po smrti otce na jeho účet, který nebyl zrušen, ČSSZ ve dvou případech zaslala starobní a vdovský důchod. Důvodně obviněný muž ve svém výslechu uvedl, že měl veškeré přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví svého zemřelého otce. Peníze, které tam po jeho smrti přišly z části přeposlal na jiný účet, ke kterému měl přístup a následně tyto použil na pohřeb otce, ale také pro své potřeby. I přesto, že si měl být vědom, že tyto finance neoprávněně použil, myslel si, že by na ně mohl mít z části nárok. Svého jednání muž lituje. Komisařka zahájila trestní stíhání proti 53letému muži z Třince a obvinila ho ze spáchání přečinu podvodu. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Tímto bychom chtěli připomenout veřejnosti, že i v takových smutných a nelehkých situacích je nutno myslet na téze zákona a těmi se také řídit.

por. Bc. Eva Michalíková


Počasí

Sobota Skoro jasno 11/3 °C
Neděle Skoro jasno 12/1 °C
Pondělí Polojasno 11/5 °C
Úterý Zataženo 14/4 °C