Fulltext vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Obec a samospráva > Aktuality > CHARITA TŘINEC - nabídka služeb a péče

CHARITA TŘINEC - nabídka služeb a péčecharita.jpgCHARITA TŘINEC, JEJÍ POSLÁNÍ A SLUŽBY

Charita Třinec je nestátní nezisková organizace poskytující široké spektrum sociálních služeb. Cílovou skupinou uživatelů našich služeb jsou senioři a lidé se zdravotním postižením. Snažíme se občanům nabídnout v každé situaci pomocnou ruku a řídit se významem našeho charitního motta ve znění: Dívejme se pozorně, zda jsme nepotkali někoho, kdo zrovna potřebuje pomoc. Pevně doufáme, že budeme úspěšní, že najdeme způsob, jak pomoci bližním v nouzi, bez rozdílu národnosti, náboženství nebo barvy pleti, a že v tom snažení nezůstaneme sami.“

Charita Třinec působí a poskytuje služby terénní osobní asistence v obcích Třinec, Smilovice, Střítež, Řeka, Vendryně, Bystřice, Nýdek.

 

Charita Třinec poskytuje tyto služby:

Charitní asistenční služba – osobní asistence

Charitní asistenční služba pomáhá osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, tělesného nebo zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Tato pomoc se uskutečňuje terénní formou a je poskytována prostřednictvím osobních asistentů. Osobní asistent podporuje a provází klienta v činnostech, které už klient sám nezvládá, podporuje ho v jeho soběstačnosti, tím mu umožňuje setrvat co nejdéle v domácím prostředí a zapojovat se do běžného života. Služba je pro klienty zpoplatněna, aktuální ceník je zveřejněn na webu Charity Třinec www.trinec.charita.cz.

Poradna pro pečující

V poradně pro pečující poskytujeme zdarma poradenské služby pro seniory, osoby se zdravotním postižením či osoby, které o ně pečují. Jestliže se doma staráte o svého blízkého a potřebujete poradit či pomoci, využijte Poradny na ul. Přátelství 1009 na Kamionce v Třinci (budova bývalé pošty), kde funguje Charitní bazárek a jeho součástí je Poradna pro pečující nebo si domluvte individuální konzultace v domácím prostředí.

Kontakt:

 • poradenství zajišťuje sociální pracovnice
 • každou středu: 15.00 – 17.00 hodin
 • telefon: 731 693 660, e-mail: poradna@trinec.charita.cz
 • volejte a pište, dojedeme za Vámi domů nebo Vám v Poradně pro pečující předáme všechny potřebné informace a také ukážeme, jak s nemocným zacházet na lůžku!
 • bližší informace na trinec.charita.cz

Půjčovna kompenzačních pomůcek

V rámci půjčovny kompenzačních pomůcek nabízíme klientům našich služeb i veřejnosti možnost zapůjčení kompenzačních pomůcek pro usnadnění jejich každodenního života.

Zapůjčujeme: MECHANICKÉ INVALIDNÍ VOZÍKY, KYSLÍKOVÉ KONCENTRÁTORY, CHODÍTKA, WC KŘESLA, ELEKTRICKÉ POLOHOVACÍ POSTELE, ANTIDEKUBITNÍ MATRACE AKTIVNÍ, PASIVNÍ SCHODOLEZY A DALŠÍ …

Kontakt:

Charitní bazárek

Posláním Charitního bazárku je pomoci lidem v tísni, sociálně slabším občanům a rodinám a potřebným na území města Třince, ale stejně tak i široké veřejnosti. Provoz bazárku je založen na přijímání a zpracování darů od veřejnosti v podobě oblečení, nábytku, hraček, knížek, textilu a dalších věcí, které lze použít, a které mohou dále posloužit svému účelu. Charitní bazárek chce být prospěšný všem občanům města Třince. Chceme umožnit lidem, aby své nepotřebné věci, které nechtějí vyhodit, mohli dát do užívání těm, kteří je ještě využijí.

Cíle charitního bazárku jsou:

 • pomáhat lidem v tísni a potřebným
 • poskytnout přímou hmotnou pomoc osobám, které splňují podmínky pro její přidělení (bezplatný odběr věcí z Charitního bazárku na základě poukázek hmotné nouze)
 • výhodné nákupy pro všechny věkové kategorie, a to za symbolický příspěvek

Provozní doba charitního bazárku:

 • Pondělí, úterý, čtvrtek: 8:00 – 15:00 hodin
 • Středa: 8:00 – 15:00 hodin
 • Pátek: 8:00 – 12:00 hodin

Kontakt:

 • Přátelství 1009 (bývalá pošta) v 1. poschodí, Kamionka, 739 61 Třinec
 • 733 676 649, 724 257 219
 • e-mail: byrtusova@trinec.charita.cz

Služby pastoračního pracovníka

„Pastorační pracovník pomáhá posilovat snahy o zvládnutí obtíží spojených s náročnou situací u klienta, rodinných příslušníků a také pozůstalých. Jde především o posilování pacientů v jejich boji s nemocí, bolestmi a těžkostmi choroby.“ 

Pastorační službu zajišťuje pro Charitu Třinec paní Libuše Pavlíková, lektor ŠOŽ a pastorační asistent v rámci své dobrovolnické služby v Poradně pro vztahy a rodinu v Třinci.

Poradnu pro vztahy a rodinu lze navštívit v budově Charity Třinec, ulice Přátelství 1009 na Kamionce vedle charitního bazárku.

 Kontakt:

Právní poradna

„Potřebujete kvalifikovanou pomoc právníka a z finančních důvodů si nemůžete dovolit navštívit advokáta nebo notáře? Máte příjmy nižší než 16 tis. Kč, nevlastníte žádný majetek? Jste v exekuci či insolvenci? V tom případě je tato služba určena právě Vám.“

Zprostředkováváme službu „právní poradenství“, kde první setkání s právníkem je zdarma. Právní poradenství poskytuje Advokátní kancelář Czudek, Sikora a partneři, s.r.o. (sídlo kanceláře náměstí Míru 551, 739 61 Třinec).

 • Pro zprostředkování služby navštíví klient Charitu Třinec na ulici Lidické 1272 v Třinci, svou nelehkou situaci probere se sociální pracovnicí, tel. 731 693 660, email: poradna@trinec.charita.czpřitom vypíše žádost o poradenství.
 • Sociální pracovnice rozhodne o potřebnosti bezplatného právního poradenství a objedná klienta do Právní poradny.
 • S vyplněnou stvrzenkou navštíví klient v určený den a hodinu Právní poradnu. Pokud se nemůže dostavit ve stanovený čas/den, dopředu schůzku telefonicky zruší u sociální pracovnice na telefonním čísle 731 693 660.

Poradenství je poskytováno:

 • všem lidem, bez ohledu na rasu, národnost, vyznání, pohlaví, politickou příslušnost, věk, sociální postavení a vzdělání,
 • bezplatně první návštěva poradny v případě splnění určitých parametrů,
 • z občanského, rodinného, pracovního, správního, trestního, mezinárodního práva či dalších právních odvětví,
 • v případě potřeby jiné odborné pomoci je klient nasměrován na příslušnou instituci.

Humanitární aktivity - "Kola pro Afriku"  KOLA pro Afriku.JPG

Díky projektu Kola pro Afriku mají odložené české bicykly dvě duše – když u nás doslouží, najdou ještě uplatnění u Gambijských školáků, kterým tak podstatně zkracují cestu ke vzdělání."

Charita Třinec spolupracuje s organizací Kola pro Afriku o.p.s., a je jedním ze sběrných míst, kam mohou lidé odevzdávat a vozit kola, která již nepotřebují. Akce probíhá jednou ročně, na jaře 2020 jsme vybrali a odvezli do Ostravy Koblova přes 200 kol, v roce 2019 to bylo 195 kol, v roce 2018 celkem 117 kol. Další sběr kol bude avizovaný na webových stránkách Charity Třinec i na Facebooku a letáčcích.

 Kontakt:

 Dobrovolnictví

„Dobrovolník je člověk, který se ze své vůle rozhodne věnovat čas, znalosti a zkušenosti potřebným lidem nebo činnostem bez nároku na odměnu."

Činnosti dobrovolníka mohou být:

 • volnočasové aktivity s klienty např. čtení, povídání, hry, cvičení a jiné včetně procházek s klienty, nákupy pro seniory
 • účast na přípravě a realizaci veřejných sbírek (např. Tříkrálová sbírka)
 • pomoc Charitě Třinec při přípravě a realizaci různých akcí s kulturním, duchovním, společenským a sportovním zaměřením
 • pomoc v charitních zařízeních při zajišťování chodu organizace – pomocné úklidové práce, údržbářské práce, stěhovací práce, pomoc v Charitním bazárku a Půjčovně kompenzačních pomůcek
 • pomoc při vaření na společných akcích, pomoc v krizových situacích a při humanitárních katastrofách.

Dobrovolník absolvuje vstupní pohovor, kde se společně domluví forma spolupráce s ředitelkou charity, Ing. Monikou Byrtusovou,                tel. 724 257 219, e-mail: monika.byrtusova@trinec.charita.cz.

Co od nás může dobrovolník očekávat:

 • proškolení
 • poděkování formou účastí na různých akcích, podporu a radu kdykoli bude potřebovat a další.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem Charity Třinec, kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo přijďte za námi do Charity, ulice Lánská 128,              Třinec, 739 61. Podrobné informace o činnosti Charity Třinec naleznete na webových stránkách www.trinec.charita.cz.

 

Zdroj: 

Charita Třinec

Kola pro Afriku. Obrázek. Dostupné z: https://www.kolaproafriku.cz/


Počasí

Neděle Oblačno až zataženo s bouřkami 19/12 °C
Pondělí Zataženo 22/10 °C
Úterý Zataženo 22/11 °C
Středa Jasno 23/14 °C